Jsem kytarista, chtěl bych náhlavní mikrofon, ale úplně tomu nerozumím

Vytvořeno: 06. 10. 2016 
 

Vytvořeno: 6. Řijna 2016

 

 

 

Jaký náhlavní mikrofon si vybrat, když hrajete na kytaru zejména tedy na kytaru akustickou, ale tyto principy jsou stejné i pro hráče na kytary elektrické.
 

Začneme pěkně od začátku, ale nebudeme to s detaily přehánět, v těžké většině případů budete potřebovat kardioidní, superkardiodní nebo podobný směrový náhlavní mikrofon, proto, abyste co nejvíce eliminovali přeslechy z kytary a hlavně zpětnou vazbu z akustického komba nebo reproboxů. Pokud byste však chtěli natáčet domácí videa s akustickou kytarou bez reproboxu a chtěli použít jeden mikrofon na zpěv i kytaru tak to bych Vám doporučil všesměrový.
 

Když již víte, že potřebujete směrový hlavový mikrofon například kardioidní, tak jsou ještě dva druhy kondenzátorové a dynamické, ty kondenzátorové jsou citlivější, mají příjemnější zvuk, ale potřebují napájení, což poskytne mixážní pult, kombo případně krabička na baterie, která je u náhlavních kondenzátorových mikrofonů určených pro připojení kabelem běžně součástí balení, takové mikrofony najdete zde.
 

Druhá varianta je dynamický náhlavní mikrofon, tedy tento náhlavní mikrofon nemá tak dobrý zvuk, je ale ještě odolnější proti přeslechům a zpětné vazbě navíc nepotřebuje žádné napájení, takže jej můžete vhodným standartním kabelem přímo připojit do vašeho kytarového komba, mixážního pultu nebo reproboxu a můžete hned zpívat. Takové mikrofony najdete zase tady.
 

Výše uvedené typy mikrofonů jsou zatím všechny přizpůsobené tak, abyste je pomocí vhodného kabelu bez žádného další dokupování komponentů mohli zapojit do komba, reproboxu nebo mixážního pultu a mohli začít zpívat, pokud byste ale chtěli bezdrátové řešení náhlavního mikrofonu, tak princip výběru mikrofonu je stejný jenom je potřeba vybrat vhodnou bezdrátovou sadu a na to se podíváme níže.

 

Jestliže Vám stačí jenom snímat hlas při hře na kytaru tak potřebujete jednokanálový bezdrátový set s náhlavním kardioidním mikrofonem.
 

Je obrovské množství různých typů náhlavních bezdrátových sad, obecně vám však ze zkušenosti mohu doporučit několik sad, jejichž cena začíná někde na 6 000Kč levnější sady, které se prodávají někde okolo 2000 a 3000kč opravdu nejsou vhodné, protože jejich kvalita mikrofonu a kvalita přenášeného zvuku je opravdu tragická a tyto náhlavní mikrofony jsou vhodné maximálně na hodně nenáročné prezentace a pro kámoše, určitě ne na zpěv před publikem nebo zkoušky.
 

Obecně bych doporučili tyto sady, kvalitou mikrofonu jsou srovnatelné, liší se délkou dosahu a množstvím laditelných frekvencí, kvalitou zpracování atd. obecně však platí, že dostanete, za co si zaplatíte, určitě netratíte.

 

 

Kompletně plastová konstrukce, výhoda velké výdrže na jednu baterii má 8 laditelných frekvencí, detaily zde

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přenos vylepšený o pilot tone, ještě delší vydrž, ale na dvě baterie, laditelné na 8 frekvencí, díky přenosu pomocí VHF mnohem delší dosah a propustnost přes zdi, přejímač kovy, detaily zde

 

 

 

 

 

 

 

 

Kovový přijímač, ukazatele stavu baterie, funkce pilot tone, velké množství laditelných frekvencí, velký dosah, funkce mute, automatická synchronizace, odnímatelné antény, detaily zde

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A pro ty, kteří přesto chtějí kardioidní dynamický mikrofon, jaký navíc používají zpěváci v soutěži tvoje tvář má známý hlas, jsem pro Vás připravil kombinaci náhlavního mikrofonu Shure WH20TQG a bezdrátové sady řady BLX, která je laditelná, celá plastová, nejlevnější co Shure dělá, ale přesto kvalitní a spolehlivá, detaily zde.

 

 

 

 

 

 

 

Dále bych doporučil, pokud potřebujete velkou kvalitu zvuku, tak digitální bezdrátové sady, které nekomprimují zvuk a kvalita zvuku je nejlepší, proto je vhodné tyto digitální bezdráty používat i pro případný přenos zvuku pro vaší kytaru a být tak kompletně bezdrátový.
 

V této skupině jednoznačně preferuji řadu Mipro 2400 která pracuje na frekvenci 2,4 GHz, protože zde dostanete opravdu extrémní poměr kvality a ceny pro všechny typy kytaristů zejména doporučuji tyto typy:

 

 

 

Náhlavní kondenzátorový mikrofon s kardioidní charakteristikou v digitální kvalitě přenosu zvuku Mipro ACT-2400 bezdrátový náhlavní mikrofon

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A pro přenášení hlasu a zároveň i hudebního nástroje jako je elektroakustická nebo elektrická kytara jednoznačné doporučuji tady tuto digitální 2,4 GHz bezdrátovou sadu, která úplně poráží konkurenci ve všech směrech.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

PS: Digitální bezdrátové sady typu 2,4 Ghz, jsou vhodnější pro menší nenáročné aplikace do 4 zařízení běžících souběžně, pro střední a velké festivalové aplikace je potřeba kupovat digitální bezdrátové mikrofony a sady, které pracují v pásmu UHF, ale posílají signál zpracovaný digitálně tedy 1 a 0, také je potřeba počítat s rozšířením o externí antény, pokud potřebujete přenášet na velké vzdálenosti. Zde bych doporučil sady Shure QLXD nebo MIPRO ACT 8

 

Pokud byste potřebovali i přesto konzultovat detailněji tuto problematiku náhlavních mikrofonů a bezdrátových náhlavních mikrofonů pro kytaristky důkladněji neváhejte se mi ozvat na info@vseprozvuk.cz nebo firemní telefon 728 887 962

 

 

Najděte svůj náhlavní mikrofon kliknutím zde

Přidejte komentář k článku

ajax_load