10 nejlepších USB zvukových karet do 6500 Kč

Aktuální pro rok 2014

 

 

Úvod

 

Je téměř samozřejmé, že pokud chcete dosáhnout co možná největší kvality zvuku při nahrávání a přehrávání budete muset uvolnit velkou část vašich peněz na audio rozhraní. 

 

Nicméně je stejně tak pravda když budeme tvrdit, že můžete dosáhnout opravdu dobrých výsledků, aniž byste museli utrácet až tak moc. Audio rozhraní rozumné kvality mohou být v dnešní době vaše již pod 6500 Kč, což bude i náš rozpočet.

 

O tom se však dozvíte více v našem následujícím seznamu zvukových karet. V této cenové kategorii můžete očekávat několik vstupů a výstupů (možná i vice) a kvalitu 24-bit. MIDI vstup/výstup je další funkce, kterou byste si měli pohlídat, jestliže budete chtít používat nějaké externí MIDI ovladače nebo syntezátory zvuku. 

 

Hlavně před tím, než si zakoupíte nějaké audio rozhraní, se ujistěte, že má všechny vstupy/vstupy a další funkce, které pro sebe potřebujete. Všechny zvukové karty, které vám v následujícím seznamu doporučíme pracuji přes USB a jsou kompatibilní s Mac a PC. Některé budou navíc pracovat se zařízeními obsahující iOS 

 

 

Focusrite scarlett 2i2

 

4 047 Kč

 

Scarlett je pěkný stylový kousek, dobře udělaný, jak už název napovídá, má dva vstupy a dva výstupy. Každý vstup obsahuje mikrofonní předzesilovač, což vám pomůže nahrávat dobrý, silný signál a také vám umožní nahrávat vokály, kytary a ostatní nástroje.

 

Mezi další funkce patří ovládání hlasitosti pro každý vstup, sluchátkový zesilovač a velký otočný knoflík pro nastavení celkové výstupní hlasitosti. Na zadní straně najdeme USB 2.0 konektor a stereo výstup, navíc balení obsahuje plug-iny na vylepšování vaší hudby a zvuku pro Mac a PC. 

 

Za tuto cenu těžko najdete lepší audio rozhraní.

 

Kompletní Recenzi Focusrite scarlett 2i2 připravujeme

 

 

 

 

 

 

PreSonus AudioBox 22vsl

 

5190 Kč

 

 

AudioBox 22VSL od PreSonus je jednoduché USB 2.0 audio rozhraní se dvěma vstupy a vstupy, MIDI I/O a při použití dodávaného Studio One Artist DAW nabízí extrémně nízkou odezvu. AudioBox 22VSL od PreSonus je jednoduché USB 2.0 audio rozhraní se dvěma vstupy a vstupy, MIDI I/O a při použití dodávaného Studio One Artist DAW nabízí extrémně nízkou odezvu. 

 


Zvuková karta má dva vstupy na mikrofony a nástroje u každého lze ovládat hlasitost, také máte k dispozici ovládání hlasitosti sluchátek a úroveň hlavního výstupu. Další ovladače lze použít ke spojení vstupního zvuku se zvukem vycházející s počítače, když zrovna nahráváte. 

 


Tato karta je výrazně zaměřená na stereo a tiché předzesilovače, pokud hledáte zrovna toto je AudioBox 22VSL dobrá volba pro Vás.

 

Kompletní Recenzi PreSonus AudioBox 22vsl připravujeme

 

 

 

Tascam iU2

 

4 247 Kč

 

 


Mnoho z nás nahrává na počítači a také na iOS zařízeních. Zvuková karta, kterou můžete připojit k oběma, se zdá být dobrý nápad. Pokud hledáte právě toto, jděte do Tascam iU2

 


Získáte vstup pro kytaru a navíc stereo mikrofonní/line vstup pomocí dvojice jack konektoru nebo přiloženým XLR redukčním kabelem. Na horní části zařízení je sluchátkový a line výstup pro poslech, S/PDIF Digital výstup a dokonce i MIDI I/O.

 


Ovládání je jednoduché a kvalita zvuku více než dostačující, což dělá z iU2 velice atraktivní, cenově dostupné a všestranné audio rozhraní.

 

Kompletní Recenzi Tascam iU2 připravujeme

 

 

 

 

Native Instruments Komplete Audio 6

 

5890 Kč

 

 

Komplete Audio 6 je vstupní branou do světa zvukových karet střední třídy. Nabídne vám čtyři analogové vstupy / výstupy, digitální I/O a MIDI vstup a výstup. 

 


KA6 může nahrávat dva mikrofony a nástroje. Jestli hledáte zvukovou kartu vhodnou k tvorbě hudby na cestách, je toto dobrá volba. Líbí se nám vzhled a hlavně hodně praktické velké ovládání výstupní hlasitosti ze shora.

 

 
Je to produkt od Native Instruments a není žádným překvapením, že k němu dostanete mnoho skvělého softwaru. Jsou to například části ze sady Komplet, které vám poskytnou 3GB v podobě softwarových hudebních nástrojů a různých efektů a k tomu Cubase LE 6 DAW a pro DJ‘ s Traktor LE 2.

 

Kompletní Recenzi Native Instruments Komplete Audio 6 připravujeme

 

 

 

Akai EIE Pro

 


5390 Kč

 

 

 

Záměrem výrobců bylo, aby tato karta pouze vypadala "zastarale" obsahuje však 4 výstupy a 4 vstupy, takže můžete přidat spoustu hardware efektu do zvukové cesty.

 


Mezi další užitečné funkce patří 3 bonusové USB konektory - což znamená, že tato zvuková karta může sloužit zároveň jako rozbočovači hub - také má MIDI vstup/výstup. Kolébkové přepínače vám umožní přepínat výše zmíněné vstupy mezi typy Mikrofon/Line a Kytara. Phantomové napájení můžete zapínat po dvojicích.

 


Analogové VU ukazatele mají dvojí využití, jsou užitečné a pěkně vypadají, celkově zvuk této karty je otevřený a jasný. Jestli hledáte zvukovou kartu s více vstupy a nechcete utrácet o moc více peněz EIE Pro muže být to co hledáte.

 

Kompletní Recenzi Akai EIE Pro připravujeme

 

 

 

Mackie Onyx Blackjack

 


4535 Kč

 

 


"Mrzuty" to je slovo, které se nám vybaví při pohledu na zvukovou kartu Blackjack - má robustní kovové šasi a vypadá jako kvalitní kus studiového vybavení, vzhledem k tomu že pochází od firmy Mackie, což je firma s velmi dobrou reputaci na trhu s hudebním vybavením - takže to není žádným překvapením. 

 


Zkušenosti firmy Mackie v oboru přivedly na svět a umístili do tohoto zařízení dva vysoce kvalitní předzesilovače. Můžete připojovat mikrofony, nástroje a šikovná zvuková karta umožní, že můžete nahrávat s nulovou odezvou tak, že signál je posílal přímo do vašich studiových reproboxu. 

 


Blackjack je napájen přes USB a je radost jej používat, sedí pěkně na stole a ovládací prvky jsou natočený směrem k vám. 

 


Není to nejlevnější zvuková karta v této třídě, ale s určitostí je to velmi kvalitní produkt.

 

Kompletní Recenzi Mackie Onyx Blackjack připravujeme

 

 

 

FOCUSRITE Scarlett 6i6

 


6 500 Kč

 

 


Jestli se vám líbí vzhled Focusrite 2i2 ale potřebujete větší množství připojení tak 6i6 může být vhodným kandidátem. 

 


Má podobný styl, ale může se pochlubit dvěma vstupy s předzesilovači na předním panelu pro mikrofon / line / nástroje a dvěma symetrickým TRS line vstupy vzadu. Na zadní straně jsou ještě čtyři symetrické TRS výstupy a nakonec ještě S/PDIF vstup a výstup.

 


Tlačítko pro phantomové napájení na předním panelu aktivuje napájení pro dvojici předzesilovačů a pomocí ovladačů u každého kanálů můžete řídit úroveň výstupu 1 nebo 2. 6i6 má dva sluchátkové výstupy se samostatným ovládáním hlasitosti, které jsou spojeny s výstupy 1 až 4 ale každý sluchátkový výstup slouží pro dvojici výstupu. 

 


Velký rozsah zesílení na předzesilovači a hodně kvalitní nahrávání dělá z focusrite 6i6 zvukovou kartu která vám za vaše peníze dá opravdu hodně.

 

Kompletní Recenzi FOCUSRITE Scarlett 6i6 připravujeme

 

 

 

IK Multimedia iRig HD

 


2 490 Kč

 

 


Ano, toto je iOS zvuková karta - ke které dostanete dva druhy kabelu 30-pin a Lighting kabel - iRing HD může pracovat i jako USB zvuková karta pro Mac. 

 


Robustní a přenosné audio rozhraní i Ring HD je napájeno z vašeho zařízení a obsahuje Jack konektor pro připojení kytary. Vstupní úroveň nastavíte pomocí integrovaného otočného ovladače, v průběhu poslechu přes sluchátka nebo reproboxy připojené k vašemu zařízení nebo počítači.

 


S 24-bit kvalitou zvuku iRing HD převádí zvuk vaší kytary dobře, protože vytváří čistý dynamický signál. Jestli jsou vaše požadavky pro množství připojení minimální, je toto zařízení vše co potřebujete. 

 

Kompletní Recenzi IK Multimedia iRig HD připravujeme

 

 

 

Steinberg UR22

 


3 050 Kč

 

 


Vytvořeno ve spolupráci se Steinberg mateřskou společností Yamaha, UR22 je robustně vyhlížející USB 2.0 zvuková karta, má 2 vstupy a 2 výstupy, dále nabízí výkon 24-bit /192 kHz.

 


Vyrábí se s dvojicí předzesilovačů, u každého je možnost phantomového napájení +48V mikrofonní vstupy jsou přes XLR/TRS konektory, vstup 2 má přepínač Hi-z který můžete použít, když chce nahrávat kytaru. Vystup je realizován pomocí TRS jack konektorů, ostatní připojení jsou MIDI I/O a sluchátkový výstup s vlastní regulaci hlasitosti. Poslechu s nulovou latenci můžete dosáhnout pomocí knoflíků Mix Balance. 

 


S kovovou konstrukcí a vydáním Cubase AI v balení je UR 22 varianta s velkou hodnotou a vhodným kandidátem na vaši první zvukovou kartu.

 

Kompletní Recenzi Steinberg UR22 připravujeme

 

 

Roland Duo Capture EX UA-22

 

4 200 Kč

 

 

Roland má 2x vstup /2x výstup nabízí dva VS předzesilovače které najdeme také v dražších modelech od Roland, jako jsou Quad-capture a Octa-Capture zvukové karty. Jako vstupy jsou použity kombo konektory XLR/Jack 6,3mm s phantomovým napájení pro vstupy XLR a Hi-z vstupem který se ukrývá pod číslem 1 pro přímé připojení elektrické kytary nebo Basové kytary. 

 

Na zadní straně jsou symetrické 6,3mm Jack výstupy a MIDI vstup/výstup konektory. Na přední straně je samozřejmě ještě sluchátkový výstup s vlastním ovládáním hlasitosti. 

 

Za své peníze dostanete slušné šasi a zvukovou kvalitu, UA-22 lze napájet přes USB, AC adaptér (který ale není součástí balení) nebo bateriemi. Všichni o této zvukové kartě říkají, že svou práci dělá velmi dobře.

 

Kompletní Recenzi Roland Duo Capture EX UA-22 připravujeme

 

 

 

Přidejte komentář k článku

ajax_load