Zvuková karta Steinberg UR 44

Vytvořeno: 10. 08. 2014 
 

Steinberg rozšiřuje svou řadu UR zvukových karet o jednu kartu zaměřenou na nahrávání několika mikrofonu najednou. 

 

 

Od té doby, co se Steinberg stal součástí Yamahy jejich hardware, byl velmi zdokonalen a poslední řada zvukových karet UR je toho důkazem. UR44 zůstává u zaběhlé praxe pro audio vstup/výstup (v tomto případě šest a čtyři), MIDI vstup/vystup a dva nezávislé výstupy pro sluchátka. 

 

UR 44 je dobře navržené kompaktní audio rozhraní s užitečnými nástroji jako je například vstup s phantomovým napájením, sluchátkový výstup na předním panelu a další účelové vybavení jako je hlavní výstup, MIDI, a Line in/out ze zadu. 

 

Předností audio rozhraní jsou čtyři mikrofonní předzesilovače třídy Class-A s krátkým názvem D-PRE. Karta umožňuje konverzi 24-bit až do 192-bit, obsahuje DSP, USB a class Compliant mode se kterým můžete připojit UR44 k i Padu nebo přes otg kabel k Androidu 

 

Tím nejzajímavější je však zabudovaný DSP, který lze použít několika způsoby. Nejdříve zpustíte přiloženou aplikaci dspMIXfx, která pracuje s nulovou latenci a pomocí které můžete spustit plug-iny, které jste získali společně se Steinberg UR 44. Jsou to tyto čtyři: simulátor kytarového zesilovače (guitar amp classics) dále pak compressor/EQ (sweet spot morphing channel strip) a algorytmicky reverb (rev-x). Nebo může také tyto plug-iny spustit přímo ve vaší DAW aplikaci. 

 

Zatím je všechno ok. Ale UR44 nejlépe pracuje ve spojení se softwarem Cubase od Steinbergu, který podporuje jejich funkci True Integrated Monitoring systém. To znamená, že při použití Cubase nemusíte používat aplikaci dspMixFx, abyste měli nulovou latenci, protože všechny funkce jsou již zpracované do softwaru Cubase. 

 

 

Používáme UR44:

 

"Přední panel je pěkný a dobře zpracovány se spoustou ovladačů hlasitosti mikrofonu. "

 

Jak si vede v praxi? Přední panel je pěkný a dobře zpracovaný se spoustou ovladačů hlasitosti mikrofonu (Gain +52dB max). První dva vstupy lze použít také pro nástroje s vysokou impedanci. Při zapnuté aplikaci dspMixFx můžete použít funkci otočení fáze a horno propustný filtr, u kterého si můžete zvolit rozsah (40 až 120hz)

 

Aplikace dspMixFx umožňuje sledovat dvě oddělené stopy s nulovou latenci kombinující DAW výstup spolu s hardwarovými vstupy. Je to limitováno, například druhá stopa může živit jen Phone 2. Navíc sdílíte jeden reverb (Rev-x) mezi obě stopy. Ale největší omezení pro efekty je kapacita DSP. Dosáhli jsme zapojení jednoho softwaroveho zesilovače a dvou mono kanálů nebo jenom čtyř mono kanálu. Dva softwarove zesilovače současné není možné připojit.

 

Zvuk čtyř klasických softwarových zesilovačů (Clean, Curych, Leda a Drive) je opravdu dobrý ačkoli nedosahují takové flexibility a úrovně jakou nyní najdete na trhu s nejlepšími VTS zesilovači. Zatímco REV-X reverb má osvědčený design od digitálních výrobků Yamahy s efekty Root, Hall a Plate, které mají spoustu typických algoritmických parametrů. 

 

Plug-in Sweet Spot Morphing Channel Strip můžete použít jako Ekvalizér a compressor. Nicméně navíc obsahuje jeden knoflík (Morph control) který přepíná mezi různým kompresor/EQ nastavením. Toto je určeno několika presety které jsou výborné pro rychlé nastavení nebo jenom pro procházení jestli vás některý zvuk nezaujme a pak ho jen doladíte. 

 

K tomu, abyste získali všechny funkce v softwaru Cubase, musíte aktivovat “hardware“ rack přímo v Cubase MixConsole. Tento rack obsahuje svoje rozložení, které si můžete upravit na tři způsoby (bypass, monitor, a insert). Také si všimněte ovládání hlasitosti, které pracuje společně s Cubase Direct Monitoring 

 

Může se zdát zbytečné trávit čas nad příslušenstvím, které je zdarma k UR44 ale spojení DSP s dobře navrženou zvukovou kartou, vám může dát něco navíc, co možná potřebujete. Nicméně stále máte kompaktní audio rozhraní, které se v pohodě vleze do batohu. Celkově si Steinberg UR 44 zaslouží velký palec nahoru.

 

 

VšeProZvuk hodnocení : 4,5 z 5

 

Kompaktní, silné a chytré audio rozhraní se skvělými DSP doplňky a bezvadnou integraci s Cubase softwarem

 

Hodnocení pro:

 

Čtyři kvalitní mikrofonní vstupy, skvělé DSP doplňky a monitorovací možností. Rozumná cena. 

 

Hodnocení proti:

 

Přidělení DSP efektů je zbytečně omezené. 

 

Závěr:

 

Kompaktní, robustní a schopné rozhraní s vynikajícími DSP doplňky a prvotřídní integrací s Cubase.

 

Technické detaily:

 

Popis:
6 vstupů/4 výstupy USB 2.0 zvuková karta s MIDI a DPS procesorem

 

Váha (kg)
1.6

 

Výška (mm)
47

 

Výstupy:
6,3mm Jack, Sluchátkový 6,3mm stereo Jack, MIDI výstup, USB 2.0

 

Vstupy:
6,3m Jack, Mikrofonní vstupy Jack/XLR, MIDI

 

Šířka (mm)
252

 

Hloubka (mm)
158

 

Přiložený software:
Cubase AI, Basic FX Suite, dspMixFx balíček programů.

 

Pokud se Vám tato zvuková karta líbí, můžete si jí u nás jednoduše zakoupit ZDE

 

 

Přidejte komentář k článku

ajax_load