Nové kamerové bezdrátové mikrofony od značky MIPRO pracují v pásmu UHF ale pozor - digitálně.

Vytvořeno: 18. 12. 2018 
 

Marantz PRO - PMD-602A

Tyto bezdrátové mikroporty určené pro uživatele DSLR, CSC a malých kamer nebo mobilní telefonů pracují ve frekvenčními pásmu UHF stejně jako například Sony UWP-D 11 nebo Sennheiser ew112p nebo ew512p

 

Velký rozdíl je ale v tom že zatímco všechny tyto bezdrátové mikrofony pracují analogově tak nové MIPRO kamerové mikroporty řady ACT 8 pracují digitálně.

 

To má několik výhod, například:
 

Vyšší kvalitu zvuku a to díky kvalitnímu nízkou šumovému 24bit převodníku který převádí zvuk na jedničky a nuly předtím než se začne přenášet vzduchem, což zajistí kabelovou kvalitu zvuku.
 

Velký dynamický rozsah zatímco analogové bezdrátové mikrofony mají dynamický rozsah někde kolem 100dB tak UHF digitální systémy mají rozsah většinou okolo 115dB tak jako má tento kamerový bezdrátový systém MIPRO ACT 8 dynamický rozsah vám dovoluje snímat mnohem hlasitější zvuky, aniž by došlo tak brzy k přebuzení vysílače a tím ke zkreslení zvuku, což se hodí při filmech, kde někdo mluví a najednou začne řvát, navíc MIPRO ACT 8 vysílač má zabudovaný Limiter, takže nepřebudíte zvuk již ve vysílači což Sony UWP-D ani Sennheiser ew nemají.
 

Možná byste mohli namítnou, že Rode Link je také digitální a má velký dynamický rozsah to je pravda ale ten pracuje na frekvenci 2,4Ghz což není problém, když používáte 1 nebo 2 systémy venku kde na Wi-Fi sítích není nikdo připojený, ale nebude to problém ani vevnitř v nákupním centru, problém nastává tehdy, když už potřebujete bezdrátových mikrofonů více například 3. 5. 8. atd. tehdy se už 2,4Ghz Rode link nedá použít a zde právě najdou nejlepší potenciál k využití UHF bezdrátové mikrofony ideálně UHF digitální jako je MIPRO ACT 8 kamerová série.
 

Krásou značky Mipro je ale to, že složený set stojí stejně jako jednotlivé komponenty, takže když si koupíte nějaký set například kamerového přijímače a ručního mikrofonu a za několik let se rozhodnete si dokoupit opaskový vysílač s klopovým mikrofonem zaplatíte jen cenu opaskového vysílač a mikrofonu, nemyslete si není to samozřejmost značky jako Rode, Sennheiser, Sony vám prodají set přijímače vysílače a mikrofonu velmi výhodně, ale když si chcete dokoupit ruční mikrofon, nestačíte se divit, kolik stojí samostatný komponent.

 

Zatím, jsme pro Vás připravili tyto bezdrátové mikrofonní sety:
 

 

MIPRO ACT-8 kamerový mikroport s excelentním ručním mikrofonem

MIPRO ACT-8 kamerový mikroport s klopovým všesměrovým mikrofonem Mipro MU-55L


MIPRO ACT-8 kamerový mikroport s s Plug-On vysílačem Mipro TA-80

MIPRO ACT-8 kamerový mikroport s všesměrovým mikrofonem Sanken COS-11D


MIPRO ACT-8 kamerový mikroport s Plug-On vysílačem a klopovým mikrofonem Mipro MU-55L

 

 

 

PS: Pokud Vám nějaký set chybí nebo chcete vyměnit všesměrový mikrofon za kardioidní, stačí napsat, není to problém.
 

Případně, pokud byste měli zájem koupit si nějaký další komponent samostatně k bezdrátové řadě Mipro ACT 8 které jsou vzájemně kompatibilní, můžete jít do kategorie Mipro ACT 8 kliknutím na tento odkaz nebo nám napsat na kontakt níže.
 

Pokud máte nějaké další dotazy, nebo chcete poradit, napište nám na info@vseprozvuk.cz nebo volejte +420 728 887 962

Přidejte komentář k článku

ajax_load