Bezdrátové propojení více reproboxů s beterijemi a bezdrátovým mikrofonem

Vytvořeno: 18. 12. 2015 
 

Vytvořeno: 18. Prosince 2015

 

 

 

Víte, že v dnešní době můžete bezdrátově propojit několik přenosných reproduktorů s baterii, bezdrátovým mikrofonem a následně je rozmístit na větší ploše?

 

Řekněme si, jak to funguje, v podstatě je to jednoduché, je potřeba, aby v jednom přenosném reproduktoru byl namontovaný BEZDRÁTOVÝ VYSÍLAČ a v ostatních reproduktorech BEZDRÁTOVÝ PŘIJÍMAČ. To je základní princip proto, aby to fungovalo, ale není moc firem, které to dělají, v podstatě jsou v české republice jenom tři.

 

Hlavní firmou, která je průkopníkem v této technologii je firma MIPRO, která dělá velkou většinu svých přenosných reproduktorů s baterii stylem, slož si sám, co potřebuješ, ale také mají před složené sestavy.

 

Pro tento účel je nejvhodnější vybrat jako základní reproduktor MIPRO 708 PA do kterého je možné vložit vše potřebné, například 2x bezdrátový mikrofon, CD/USB přehrávač a to hlavní vysílač MT 92 na to, abychom mohli vysílat do ostatních reproduktoru hudbu a řeč.

 

Jako další reproduktory, které rozmístíte po místnosti, můžeme zvolit jakýkoliv reproduktor, do kterého se dá vložit přijímací modul MIPRO MRM 70B těch je spousta například MIPRO MA 505, MA 705, MA 707, MA 708, MA 808 v podstatě čím vyšší číslo tím vyšší výkon.

 

Firma Mipro také nabízí pro více pohodlí a ovládání z jednoho místa hlavní přijímací a vysílací stanici MIPRO MA-909 která dokáže přijímat 2. bezdrátové mikrofony, přehrávat hudbu z CD/USB nebo můžete připojit počítač a mobil. Hlavní výhodou je to, že z jednoho místa můžete všechno ovládat a nemusíte to mít naskládané v hlavním ovládacím reproduktoru nevýhodou je, že ale musíte být poblíž zásuvky, což s výše uváděnými reproduktory nemusíte, protože mají baterie.

 

Pro představu cena za reproduktory s baterii - MIPRO 708 PA s 2x bezdrátovým mikrofonem, CD/USB přehrávačem a MIPRO MA 707, které jsou propojené bezdrátově, by byla: 62 310 s DPH a celkovým výkonem 290 W rms.

 

 

 

 

Další firma, která u nás nabízí technologii propojení více reproduktorů je Omnitronic a vyrábí jí pro své reproduktory OMNITRONIC WAMS-05

 

Když si koupíte OMNITRONIC WAMS tak dostanete základní vlastnosti přenosných reproduktorů, jak jsme zvyklí co je ale důležité tyto reproduktory můžete propojit bezdrátově, stačí dokoupit:

 

1x ALT-105 bezdrátový vysílač pro WAMS-05

A podle toho kolik chce připojit reproduktorů přijímače: RM-105 bezdrátový přijímač WAMS-05

 

Po jednoduchém vložení těchto modulů můžete sdílet hudbu a bezdrátový mikrofon například na 6 reproboxech rozmístěných po konferenční místnosti.

Pro Vaší představu od firmy Omnitronic toto řešení pro dva reproduktory vychází na nějakých 58 330 za reproduktory a 8 500 za přijímače a vysílače. Celkový výkon RMS je nic moc jenom 100 W rms.

 

 

 

 

Ještě nakonec se zmíním, že toto řešení také poskytuje firma Sennheiser s produktem LSP 500 pro ale jejich reproduktory mají výkon jenom 55W rms a cena je dost vysoká, potřebujete jeden vysílací reproduktor s dvěma bezdrátovými mikrofony a baterii což vás vyjde na nějakých 120 000 s DPH a každý další přijímací reproduktor s baterii vás vyjde na cca 86 000 s DPH, takže v této kategorii vede firma MIPRO na plné čáře. Ano je pravda, že reproduktory Sennheiser LSP 500 pro můžete ovládat tabletem jednotlivě a měnit baterie v průběhu aniž byste vypli reproduktor, ale jestli to vyváží cenu, to si musí každý rozhodnout sám.

 

 

Vytvořili jsme kompletního rádce při výběru prvního bezdrátového mikrofonu, který vám pomůže s výběrem, netvrdím, že tam je vše, ale vše co do základu potřebujete tam je, určitě pro ty kteří chtějí koupit bezdrátový set doporučuji stáhnout a přečíst několik stránek zde >

 

Stahujte Ebook

 

Přidejte komentář k článku

ajax_load